Advertisement
Keto Light Plus

Ozdobne kwiaty do domu

Ozdobne kwiaty do domu
Kwiaty w domu nie tylko oczyszczają powietrze i dostarczają dużą ilość tlenu ale również stanowić mogą piękną ozdobę wnętrza i nadanie mu przytulnego charakteru. Kwiaty doniczkowe hodować można właściwie w każdym pomieszczeniu, które posiada okno. Jakie są najczęściej wybierane kwiaty ozdobne do domu?

Kalatea (Calathea)

Posiada soczyste, błyszczące liście pokryte wielobarwnymi smugami ułożonymi promieniście. Jest rośliną piękną ale również wymagającą lubiącą wysoką wilgotność powietrza.

Monstera

Jedna z najpopularniejszych roślin ozdobnych do domu, posiada charakterystyczne duże i dziurawe liście. Jedna z odmian tej rośliny Variegata dodatkowo ma liście przebarwiające się na biało.

Storczyki

Istnieje bardzo dużo odmian tej rośliny, każda jednak robi duże wrażenie i stanowi piękną ozdobę domu. Storczyk potrzebuje rozproszonego światła oraz dużej ilości cienia.
Odmiana Cymbidium ma okazałe i długie liście, natomiast orchidea Epidendrum wydaje gęste kwiatostany, na które składają się małe kwiaty, natomiast odmiana Miltonia (Miltoniopsis) ma kwiaty przypominające bratki.

Echmea wstęgowata

Nie ma szczególnych wymagań odnośnie podłoża bowiem jest epifitem, co oznacza, że pobiera pokarm z powietrza a nie z gleby. Najlepiej w jej chodowli dorzucić nieco torfu do gleby, co umożliwi dostęp powietrza do korzeni. Roślina ta nie wymaga zasilania oraz nie lubi długiego okresu suszy.
Od maja do września warto Echmeę trzymać w półcieniu i na zewnątrz, co umożliwi jej zakwitnięcie.

Skrętniki (Streptocarpus)

W zależności od odmiany mają różne zabarwienie poprzez niebieskie (w różnych odcieniach), fioletowe, różowe, czerwone aż po białe. Liście o lancetowatym kształcie osiągają długość 15 – 20 centymetrów, natomiast pędy osiągają wysokość do 20 centymetrów. Na każdym z pędów rozwija się kilka kwiatów. Kwiaty te potrzebują rozproszonego światła i podlewania w taki sposób, by zapewnić mu przez cały czas lekko wilgotną glebę.

Advertisement
https://products-bank.com/keto-bullet-pl/
Keto Bullet wspomaga stan ketozy. Usuwa toksyny z organizmu. Zmniejsza apetyt.
zioła na stawy
Suplementy diety i leki bez recepty na stawy, mięśnie i kości, które posiadają w składzie takie