Kwiaty balkonowe

Kwiaty balkonowe
Wielobarwne kwiaty balkonowe potrafią przykuć uwagę każdego gościa i przechodnia.

Odpowiednio skomponowane donice i skrzynie to świetna ozdoba balkonu, która nada przestrzeni niezwykle przytulnego charakteru. Dziś przedstawimy najciekawsze i najpopularniejsze propozycje wśród kwiatów balkonowych.

Pelargonia

Pelargonie to prawdziwe królowe polskich balkonów. Nic w tym dziwnego, są bowiem nie tylko piękne ale i niezwykle wytrzymałe. Najpowszechniejsze są kwiaty w odcieniach czerwieni i różu, które bardzo dobrze komponują się z drewnianą skrzynką. Pelargonie nie są wymagające i potrafią znieść krótkotrwałe niedobory wody.
Najlepiej rośnie im się w słonecznych miejscach o żyznym podłożu. Mogą stanowić ozdobę balkonu od maja do października. Potem należy je przenieść pod dach i zapewnić sporo światła oraz stosunkowo niską temperaturę oscylującą w granicach 15°C.

Begonia

Begonie to okazałe kwiaty koloru czerwieni, różu i żółci, kwitnące nieprzerwanie w okresie od maja do późnej jesieni. Rośliny te potrafią osiągnąć nawet 60 cm wysokości dlatego najlepiej nadają się na duże balkony i tarasy. Begonie mogą być hodowane w półcieniu i cieniu, dlatego często można je spotkać na balkonach usytuowanych od strony wschodniej. Lubią żyzną i wilgotną ziemię oraz regularne nawożenie. Poza okresem wystawowym należy przechowywać je pod dachem w warunkach podobnych jak w przypadku pelargonii.

Surfinia

Surfinie czyli petunie kaskadowe to bardzo ozdobne rośliny o kwiatach barwy białej, cyklamenowej, fioletowej, jasnożółtej oraz czerwonej. Niestety są to dosyć wymagające rośliny.
Surfinie lubią słońce ale mogą być wystawiane również w lekkim półcieniu. Najodpowiedniejsza jest dla nich żyzna, przepuszczalna ziemia. Bardzo ważne jest również regularne ich nawożenie specjalistycznym nawozem stworzonym specjalnie dla tej odmiany kwiatów. Ważne jest ich regularne podlewanie, szczególne w upalne dni, kiedy to roślina powinna być podlewana nawet dwa razy dziennie! Surfinia źle znosi również wiatr i zbyt częste opady deszczu dlatego nie nadaje się na wysoko położone i nieosłonięte balkony.

Advertisement
https://products-bank.com/ketomorin-opinie-cena/
Kapsułki Ketomorin: dawkowanie, cena apteka, skład, opinie, gdzie kupić, sklep.