Advertisement
https://promeezy.com/pl/carattia-cream-pl/

Carattia Cream niweluje zmarszczki. Nawilża skórę. Poprawia kontur twarzy. Wyrównuje koloryt skóry.

Jak pielęgnować róże?

Róże bezsprzecznie są jednymi z najpiękniejszych kwiatów. Jeśli decyduje się na posadzenie róż w swoim ogrodzie, warto znać kilka zasad dotyczących ich pielęgnacji.

Podłoże

Najlepsza dla róż jest piaszczysto – gliniasta gleba ze sporą zawartością próchnicy. Róże lubią dobrze nasłonecznione miejsca. Ale uważać należy przy różach o ciemnych kwiatach, one bowiem nie mogą rosnąć w miejscach narażonych na silne promienie słoneczne. Róże nie rosną dobrze w cieniu, pod korami drzew i przy północnych ścianach. Nie lubią przeciągów i ciężkiej oraz wilgotnej gleby. Najlepsza dla nich gleba powinna mieć pH w przedziale 6.
0 – 7.
0. Warto uprzednio przekopać glebę i nawozić nawozem przeznaczonym do róż.

Sadzenie

Przed sadzeniem należy usunąć wszystkie uszkodzone korzenie a zdrowe skrócić o 20 – 25 cm. Uprzednio należy moczyć krzew cały dzień w wodzie wzbogaconej o preparat grzybobójczy. Na spód wykopanego dołu należy wsypać kopczyk urodzajnej ziemi. Wokół posadzonego krzewu warto usypać około 20 cm. Kopczyk ziemi, który chronił będzie korzenie. Róże najlepiej jest sadzić wiosną (od marca do kwietnia) lub jesienią (od września do końca października).

Nawodnienie

Róży nie należy podlewać zbyt często, ale muszą być podlewane obficie. W okresie wegetacji warto nawozić róże i powtarzać to 2 – 3 razy. Należy do ich zasilania używać jedynie nawozów przeznaczonych do róż.

Przycinanie

Najlepszą porą na przycinanie róż jest wiosna. Z wielokwiatowych krzewów usuwać należy uszkodzone i słabe pędy.

Natomiast w przypadku róż okrywowych, parkowych i piennych nie ma potrzeby przycinania. Różom posadzonym wiosną należy tuż po zasadzeniu przyciąć pędy tuż nad pąkiem. Różą, które były sadzone jesienią pierwsze cięcie należy wykonać na wiosnę następnego roku.

Przygotowanie krzewów do zimy

Jesienią należy usunąć suche i chore pędy oraz opadłe liście.
Kiedy temperatura osiągnie mniej niż 5°C trzeba róże osłonić. U nasady można obsypać ziemią a cały krzew osłonić za pomocą kaptura ochronnego z agrowłókniny lub białej agrowłókniny.

Advertisement
https://products-bank.com/fungent-pl/
Fungent to skuteczny krem przeciwgrzybiczy. Eliminuje swędzenie i pieczenie.
https://healthnbeauty.pl/zdrowie/beflexan-pl/
Beflexan łagodzi bóle stawów. Usuwa stan zapalny. Regeneruje stawy.