Jak pielęgnować chryzantemy?

Jak pielęgnować chryzantemy?

Chryzantemy należą do roślin, których uprawa nie jest stosunkowo trudna a przy tym stanowią piękną ozdobę domu, tarasu lub balkon.

O czym należy pamiętać uprawiając chryzantemy?

  • Nasłonecznienie – chryzantemy preferują nasłonecznione stanowiska.
  • Podłoże -kwiaty te lubią podłoże żyzne, przepuszczalne i próchnicze o odczynie obojętnym – pH około 7.0. Na ogół przed posadzeniem chryzantem warto odpowiednio przygotować glebę dosypując do niej ziemi kwiatowo – balkonowej.
  • Nawodnienie – chryzantemy potrzebują regularnego podlewania i reagują negatywnie na nadmierne przesuszenie doprowadzając do szybkiego więdnięcia. Jednak bardzo istotne jest również, by nie dopuścić do nadmiernego zalania korzeni, ponieważ może to być przyczyną występowania chorób grzybiczych i gnicia.

  • Nawożenie – chryzantemy mają dość duże wymagania pokarmowe, co oznacza, że podczas ich uprawy najlepiej nawozić je płynnym nawozem co 10 - 14 dni.

Kiedy i w jaki sposób sadzić chryzantemy?

Chryzantemy są odpowiednimi kwiatami do sadzenia przez cały rok, jednak najczęściej sadzi się je jesienią wraz z rozpoczęciem ich kwitnienia (wrzesień – październik). Rośliny, w zależności od odmiany powinno się sadzić w odstępach od siebie około 50 – 100 cm we wcześniej przygotowanym podłożu.

Jak postępować po przekwitnięciu?

Po sezonie i przekwitnięciu warto skrócić pędy a miejsce rośliny zmienić na chłodniejsze i jaśniejsze. W tym okresie należy również podlewanie ograniczyć do koniecznego minimum.

Czym jest cieniowanie chryzantem?

Chryzantemy są roślinami dnia krótkiego, co oznacza, że zawiązują i rozwijają pąki, przy dniu krótkim wynoszącym około 8 -12 godzin, natomiast w przypadku długiego dnia wykształcenie pąków opóźnia się. Cieniowanie roślin powoduje sztuczne skracanie dnia, dzięki czemu możliwe jest wywołanie kwitnienia w dowolnym momencie.

Advertisement
https://products-bank.com/bluestone-pl/
Bluestone eliminuje zapalenie prostaty. Zwiększa libido i poziom testosteronu. Poprawia jakość spermy.